trójmiejscy deweloperzy i ich realizacje

Osiedle Cztery Pory Roku – Hanza Grupa Inwestycyjna

Zlokalizowane w gdańskiej dzielnicy Łostowice Południowe, osiedle Cztery Pory Roku, to świetny przykład dynamicznie rozwijającej się i młodej zabudowy mieszkalnej, która istnieje już od ponad dekady. Do dzisiaj, w wybudowanych przez Hanzę Grupę Inwestycyjną domkach jednorodzinnych i kompleksach mieszkaniowych, swój dach nad głową znalazło około 750 rodzin.

Wyjątkowe położenie oraz unikatowy charakter zabudowy sprawia, że Łostowice Południowe są najprężniej rozwijającą się dzielnicą całego Gdańska. Jeszcze kilkanaście lat temu okolica kojarzyła się przede wszystkim ze wzgórzami morenowymi oraz rozległymi łąkami. Obecnie, jest natomiast domem dla około 45 tysięcy osób!

 

Lokalizacja osiedla

Cztery Pory Roku to miejsce idealne dla wszystkich osób, które cenią sobie ciszę, spokój i łatwy dostęp do rozległych terenów zielonych. Położone wśród malowniczych łąk i zagajników osiedle, z pewnością przypadnie do gustu sympatykom spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Duża liczba pieszych tras i ścieżek rowerowych w tej części Gdańska, cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców.

Cztery Pory Roku świetnie skomunikowane są ze ścisłym centrum miasta, do którego dostać możemy się dwoma liniami autobusowymi, a w niedalekiej przyszłości również tramwajem. Szybki i pozbawiony korków dojazd samochodem zapewnia natomiast nowa, wyasfaltowana droga, łącząca się z najważniejszymi szlakami komunikacyjnymi Trójmiasta.

Dla wygody mieszkańców okolicy, w ostatnich latach na terenie Łostowa Południowego powstały nowoczesne przedszkola, szkoła podstawowa i gimnazjum, a także rozbudowana sieć sklepów handlowych i punktów usługowych. Cała okolica jest przyjazna zarówno dla miłośników sielankowej atmosfery, jak i dla rodzin z małymi dziećmi.

Architektura Czterech Pór Roku

Główną cechą charakterystyczną osiedla powstałego dzięki inicjatywie Hanzy Grupy Inwestycyjnej jest niska i bardzo estetyczna zabudowa. Zróżnicowane pod względem architektonicznym budynki, tworzą harmonijny kompleks w stonowanej kolorystyczne o dobrze przemyślanej koncepcji.

Duże odległości zachowane pomiędzy poszczególnymi zabudowami oraz oddzielenie domków jednorodzinnych od bloków mieszkalnych powoduje, że posiadamy tutaj dostęp do dużych i otwartych przestrzeni. Cały czas trwają również pomniejsze inwestycje związane z tworzeniem kolejnych ulic, chodników, szerokich ścieżek rowerowych, miejsc parkingowych oraz kameralnych placów zabaw, rozsianych w różnych częściach Osiedla.

Zarówno apartamenty, jak i domy jednorodzinne wyposażone zostały w podwójne, skierowane na południe okna. Zapewniają one nie tylko dopływ odpowiedniej ilości światła w przeciągu dnia, ale jednocześnie wpływają na optyczne zwiększenie przestronności powierzchni mieszkalnych.

Plan osiedla

Granica osiedla od strony zachodniej wydzielona jest ulicą Ofiar Grudnia ’70, od prawej natomiast parkingami oraz zielonym szpalerem drzew. W samym centrum, pomiędzy zabudowaniami znajdują się dwa prostokątne płaty zielonych powierzchni, które idealnie nadają się do spędzenia z rodziną letniego popołudnia lub do krótkich spacerów. Przez część północno-wschodnią przepływa natomiast Potok Maćkowy nad którym zlokalizowane są ogrody ozdobne oraz duża ilość ławeczek.

Miejsca parkingowe znajdują się przede wszystkim we wschodniej części całego osiedla, z wyłączeniem większości uliczek z ruchu kołowego. Dzięki temu, mieszkańcy mogą liczyć na ciszę i spokój.