trójmiejscy deweloperzy i ich realizacje

Osiedle Południowe – Ekolan

Ekolan to marka developerska, której mieszkańcom Trójmiasta z pewnością nie trzeba przedstawiać. Działając od ponad 15 lat, udało jej się bowiem stworzyć domy i własne cztery kąta dla ponad kilkudziesięciu tysięcy osób.

Jedną z pierwszych, naprawdę dużych inwestycji dewelopera, było Osiedle Południowe. Jest to jednocześnie najbardziej kameralna z dotychczasowych inwestycji. Dla wielu osób, był to pierwszy zakupiony na własność adres. Cały czas, spotykamy tutaj głównie młode małżeństwa i sporą ilość dzieci, atmosfera zawsze jest więc radosna i pozytywna!

Na terenie Osiedla każdy czuć może się bezpiecznie jest ono bowiem w pełni ogrodzone, parkingi znajdują się natomiast na uboczu, aby nie zakłócać spokoju mieszkańców. Duże, geometryczne dziedzińce, to nie tylko ogromna ilość roślinności, ale także świetne miejsce do spacerów lub zrelaksowania się. Wielobarwne kwiaty i krzewy są misternie pielęgnowane, a po zmroku doświetlane niewielkimi latarenkami, co tworzy zapierających dech w piersiach efekt.

 


Lokalizacja Osiedla

Osiedle Południowe położone jest  w niedalekim sąsiedztwie Ulicy Niepołomickiej oraz Ulicy Starogardzkiej. Odległość od obwodnicy południowej wynosi więc zaledwie 1,5 kilometra, od głównej obwodnicy Trójmiasta natomiast 2,5 kilometra.

Trasa Wschód-Zachód znajduje się niecałe 5,5 kilometra od Osiedla Południowego, a od ścisłego centrum Gdańska oddalone jest ono zaledwie o 6,5 kilometra! Bliskość najważniejszych szlaków komunikacyjnych oraz jednocześnie przystanków tramwajowych i autobusowych, pozwala komfortowo i szybko dostać się do wszystkich najważniejszych punktów aglomeracji, gwarantując bezpieczny dojazd do pracy oraz do szkoły.

Warto zauważyć, że okolice Osiedla Południowego rozwijają się w ostatnich latach naprawdę dynamicznie i każdy jego mieszkaniec w najbliższym sąsiedztwie posiada dostęp do najważniejszych dóbr oraz usług.

Plan Osiedla

Osiedle w swojej finalnej wersji, cały czas jest bowiem rozbudowywane, ma przyjąć kształt trójkąta, którego dwa krótsze boki wyznaczy ul. Kazimierza Wielkiego oraz ul. Czerska. Na chwilę obecną, Osiedle Południowe to pięć zrealizowanych inwestycji budowlanych, gdzie trzy pozostałe czekają na ukończenie.

Kameralne, kilkukondygnacyjne budynki poprzeplatane są zawiłymi ścieżkami spacerowymi, prowadzącymi do terenów zielonych oraz kilku placów zabaw, a także do usytuowanych na uboczu parkingów. Tak jak wspomniano wcześniej, cały teren jest bezpiecznie ogrodzony, a do tego każdy budynek posiada dodatkowe, osobne ogrodzenie.

Oferta mieszkaniowa

W ofercie Ekolanu, głównego wykonawcy Osiedla Południowego, znajduje się obecnie bardzo szeroki wybór mieszkań i apartamentów. Najmniejsze z nich posiadają zaledwie 28 metrów kwadratowych, największe przekraczają natomiast 70 metrów kwadratowych. Uproszczona oferta według standardów deweloperskich prezentuje się następująco:

  • Mieszkania 1-pokojowe (28m2) – od 115 do 125 tysięcy złotych
  • Mieszkania 2-pokojowe (44-46m2) – od 152 do 180 tysięcy złotych
  • Mieszkania 3-pokojowe (46-56m2) – od 177 do 220 tysięcy złotych
  • Mieszkania 3-pokojowe (68-70m2) – od 234 do 260 tysięcy złotych

Należy zauważyć, że ceny te nie obejmują pomieszczeń gospodarczych oraz miejsc parkingowych, co może podnieść końcową cenę o dodatkowe kilkanaście tysięcy złotych.

Średnie ceny za metr kwadratowy wahają się więc w przedziale od 3400 do 4200 złotych. Oferta wygląda na naprawdę atrakcyjną, szczególnie, że otrzymujemy w zamian przestronne i jasne powierzchnie, które zaaranżować możemy według własnych upodobań. To tylko od nas zależy czy zdecydujemy się na mieszkania ustawne, narożne albo też dwupoziomowe, w których wyraźnie oddzielić możemy powierzchnie prywatne od dziennych. Całość uzupełniają okna sięgające aż pod sufit oraz przestronne balkony, na których bez problemu można zjeść obiad w słoneczny dzień całą rodziną!

Pomoc kredytowa

Jako, ze Ekolan stara się pomóc młodym małżeństwom i świeżo upieczonym rodzinom stanąć na swoim, dlatego też bardzo wiele uwagi poświęca pomocy kredytowej w przypadku potencjalnych lokatorów Osiedla Południowego.

Konsultanci dewelopera nie tylko pomagają nam podczas wyboru właściwych procedur kredytowych, ale dzięki szeroko zakrojonej współpracy z bankami, negocjują dla nas jak najkorzystniejsze warunki zaciągnięcia pożyczki. Dzięki temu kredyt nie jest obciążeniem comiesięcznego budżetu, a my możemy cieszyć się nowoczesnym i funkcjonalnym mieszkaniem.