trójmiejscy deweloperzy i ich realizacje

Ekolan to jeden z najbardziej doświadczonych i najdłużej działający na trójmiejskim rynku nieruchomości developerów. Funkcjonując nieprzerwanie od 1997 roku, posiada na swoim koncie naprawdę imponującą liczbę inwestycji.

Jedną z największych dotychczas, której kolejne etapy rozłożone były na okres od 1999 do 2009 roku, jest niezaprzeczalnie Osiedle Pogodne. Miejsce dla siebie znalazła na nim ogromna liczba rodzin i ludzi szukających ciszy oraz spokoju.

Odwiedzając to wyjątkowe miejsce, natrafiamy na kameralne, trzypiętrowe domki utrzymane w słonecznych barwach, otoczone ogromną ilością kwiatów i ozdobnych krzewów. Panujący tutaj klimat i pozytywna atmosfera potrafi wprowadzić w naprawdę dobry nastrój, a w słoneczne i ciepłe dni poczujemy się jak w cieplejszych, południowych częściach Starego Kontynentu.

Rozrastające się na gdańskim Ujeścisku osiedle jest miejscem spokojnym i przytulnym, zapewniającym idealne warunki mieszkalne już od ponad dziesięciu lat. Ruch uliczny przebiegający na obrzeżach, ogromna ilość terenów spacerowych, place zabaw dla najmłodszych i miejsca, gdzie wypocząć można całą rodziną!

Położone na naturalnych wzniesieniach budynki, wyraźnie królują nad całą okolicą. Jako, że każdy z nich posiada zaledwie kilkanaście mieszkań, lokatorzy czuć mogą się kameralnie, nie są przytłoczeni wielkomiejskim stylem życia i dostają szansę utrzymania dobrych i zażyłych relacji ze swoimi sąsiadami.

Lokalizacja Osiedla Pogodnego

Ponad 1000 rodzin, które wybrało do tej pory Osiedle Pogodne, jest jedną z najlepszych jego wizytówek. Mieszkańcy doceniają nie tylko wysoki standard i atrakcyjne ceny, ale w głównej mierze lokalizację. Ujeścisko jest jedną z najprężniej rozwijających się dzielnic w całym Trójmieście, zapewniając w miarę szybki i komfortowy dostęp do głównych węzłów komunikacji publicznej, podstawowych usług i edukacji. Zaledwie kilka minut spokojnego spaceru dzielni nas od przystanków tramwajowych i autobusowych.

W linii prostej, Osiedle Pogodne oddalone jest od ścisłego centrum o zaledwie 6 kilometrów! Jedynie 2 kilometry więcej pokonać musimy chcąc dostać się do obwodnicy Trójmiasta, do której komfortowy dojazd gwarantuje Trasa Wschód-Zachód.

Szkoła podstawowa, przedszkola działające w sąsiedztwie, sklepy spożywcze i samoobsługowe oraz kilka restauracji – niezależnie czego byś nie szukał, wszystko znajdziesz na obszarze Osiedla!

Przykładowe ceny

Sfinalizowana po dziesięciu latach inwestycja, pozwoliła na wybudowanie prawie kilkudziesięciu, trzykondygnacyjnych budynków. W każdym z nich mieści się około 15 rodzin. Wszystkie już dawno znalazły swoich właścicieli, oprócz lokali w trzech najnowszych budynkach, oznaczonych numerami 62, 63 i 64.

Były one ostatnią fazą inwestycji, powstały w ścisłym centrum osiedla, będąc jego zwieńczeniem i postawieniem swoistej kropki nad i. Ceny według standardu deweloperskiego w ich przypadku plasują się na następującym poziomie:

  • Mieszkania 2-pokojowe (45 m2) – od 212 do 223 tysięcy złotych
  • Mieszkania 3-pokojowe (55 m2) – od 259 do 280 tysięcy złotych
  • Mieszkania 3-pokojowe (od 68 do 69 m2) – od 272 do 316 tysięcy złotych

Ceny te obejmują koszty przygotowania miejsca postojowego (9000 tysięcy złotych) oraz pomieszczenia gospodarczego (1000zł brutto za m2).

Jak plasują się natomiast średnie ceny brutto za 1 m2 powierzchni na Osiedlu Pogodnym? Są one naprawdę dosyć zróżnicowane. W poszczególnych lokalach zapłacić będziemy musieli zaledwie 3500 złotych od metra powierzchni użytkowej, w innych, cena ta może sięgać natomiast prawie 5000 złotych.

Dostępne mieszkania

Już we wstępnych projektach, ponad dekadę temu, oferta Osiedla Pogodnego przybierała naprawdę zróżnicowaną formę. Miało to pozwolić na w pełni indywidualne przygotowanie funkcjonalnych i komfortowych powierzchni do życia.

Na terenie osiedla znajdujemy więc mieszkania, których metraż zaczyna się od skromnych 34m2, kończąc na 89m2. Wybierać możemy między apartamentami jedno- i maksymalnie czteropokojowymi. Dodać należy do tego obecność mieszkań dwupoziomowych oraz narożnych, w których strefy prywatne i dzienne są bardzo mocno wydzielone.

Każde mieszkanie oferuje duże i zapewniające dostęp do odpowiedniej ilości światła okna i podwójne drzwi balkonowe. Kupując mieszkanie na parterze, cieszyć można się natomiast własnym, dosyć sporym ogródkiem, który łączy się z ukwieconymi dziedzińcami otaczającymi Osiedle Pogodne.