trójmiejscy deweloperzy i ich realizacje

inpro

Inpro to jeden z wiodących deweloperów działających na pomorskim oraz międzynarodowym rynku nieruchomości. Od przeszło 25 lat, firma zajmuje się realizacją inwestycji mieszkaniowych i handlowych, oferując jednocześnie sprzedaż gruntów oraz mieszkań gotowych do natychmiastowego wprowadzenia się.

Oferta Inpro, chociaż znajdujemy w niej zróżnicowane lokalizacje, skupia się przede wszystkim na terenach nadmorskich, z szczególnym naciskiem na Trójmiasto oraz jego najbliższe okolice. Jeżeli należysz do osób, które lubią rytm i styl życia dużego miasta, wtedy nowoczesna oferta inwestycyjna dewelopera z pewnością przypadnie Ci do gustu!

Historia Inpro S.A.

Początki dzisiejszej spółki Inpro sięgaj jeszcze lat 80-tych, kiedy to trzech przyjaciół o wykształceniu budowlanym, zdecydowało się na utworzenie przedsiębiorstwa zajmującego się projektowaniem i realizacją inwestycji na rynku nieruchomości. Dzięki właściwemu zarządzaniu, firma w bardzo krótkim okresie czasu była w stanie zapewnić sobie dynamiczny rozwój, a powiązanie kapitału z innymi spółkami budowlanymi, otworzyło perspektywy poszerzenia zakresu działalności.

W pierwszych latach funkcjonowania Inpro angażowało się w sporą liczbę inwestycji na rynku niemieckim, co pozwoliło na zapoznanie się z innowacyjnymi technologiami i na spopularyzowanie ich na rodzimym, polskim gruncie. To między innymi za sprawą zagranicznego doświadczenia, notowania Inpro szybko pięły się w górę, zwiększając ilość i prestiż realizowanych przedsięwzięć. Po zaledwie kilku latach od powstania, spółka zaangażowana była w renowację miejskiego Ratusza w Gdańsku, czy też budowę obiektów Uniwersytetu i Politechniki Gdańskiej.

Działalność deweloperska na szeroką skalę zaczęła się jednak dopiero po dziesięciu latach od założenia firmy, w roku 1998. Dzięki temu, na przestrzeni kolejnych trzech lat, Inpro jest w stanie oddać do użytku pierwsze z inwestycji mieszkaniowych. Okazały się one tak dużym sukcesem, że XXI wiek w historii dewelopera to same prestiżowe inwestycje i współpraca z największymi markami na terenie całego Trójmiasta oraz jego okolic.

Przykładowe realizacje Inpro

Oprócz wspomnianej renowacji Ratusza Głównego Miasta Gdańsk i budynków lokalnych szkół wyższych, Inpro poszczycić może się między innymi oddaniem do użytku dwóch luksusowych hoteli (Domu Zdrojowego i Hotelu Oliwskiego). Firma odpowiedzialna jest także za budowę gdyńskiego Atrium, Osiedla na Wzgórzu, czy też Osiedla nad Potokiem.

Obecnie, do największych przedsięwzięć dewelopera należy gdański City Park, Kwartał Kamienic w centrum Trójmiasta oraz Chmielna Park zlokalizowany na Wyspie Spichrzów. W planach są także kolejne inwestycje osiedlowe, hotelowe i handlowe, zakrojone na szeroką skalę, gwarantujące ciągły i dynamiczny rozwój firmy.

Przypatrując się poszczególnym inwestycjom firmy Inpro, zauważamy we wszystkich z nich świeże spojrzenie na powszechnie stosowane rozwiązania architektoniczne oraz dążenie do jak najbardziej funkcjonalnego wykorzystania każdego metra kwadratowego projektu.

Wyróżnienia i nagrody

O mocnej pozycji spółki Inpro SA na rynku trójmiejskim świadczą nie tylko dziesiątki zrealizowanych inwestycji, ale także wyróżnienia i nagrody przyznawane już od ponad dwudziestu lat. Do tych najważniejszych zaliczamy z pewnością tytuły Firmy Roku oraz Budowli Roku, po które deweloper sięgał już kilkukrotnie.

W roku 2007 Inpro zajęło również 6 lokatę wśród największych deweloperów w skali ogólnopolskiej oraz wysoką pozycję pośród najlepiej rokujących firm w naszym kraju. W 2009 deweloper został wyróżniony natomiast jako przedsiębiorstwo najdynamiczniej zwiększające swoją wartość, za co otrzymał prestiżową nagrodę Diamentów Forbesa.

Mieszkania i domy w najlepszych lokalizacjach

Jednym z haseł przewodnich notowanej od 2011 roku na Giełdzie Papierów Wartościowych spółki Inpro jest motto: mieszkania i domy w najlepszych lokalizacjach. Z pewnością przekłada się to na dotychczasowe realizacje dewelopera, który zapewnia powierzchnie mieszkaniowe w najbardziej atrakcyjnych częściach Gdyni, Gdańska oraz Sopotu.

Oferta skierowana jest nie tylko do sympatyków dynamicznego życia w rytmie jednej z największych polskich aglomeracji, ale także dla osób szukających ciszy i bezpiecznego miejsca do osiedlenia się z całą rodziną. To między innymi dlatego, kompleksy osiedlowe tworzone przez Inpro znajdują się na cichych i zalesionych terenach idealnych do wychowywania dzieci. Oczywiście są one położone na tyle blisko centrum i najważniejszych węzłów komunikacyjnych, by zagwarantować mieszkańcom możliwość komfortowego i szybkiego dostania się w wybraną część Trójmiasta.