trójmiejscy deweloperzy i ich realizacje

Realizacje Sopot

Przylesie to zachodnie osiedle Sopotu, którego rozwój przypada na lata 60-te ubiegłego wieku. Z tego też powodu, przeważa tutaj architektura charakterystyczna dla czasów peerelowskich. Nie zmienia to jednak faktu, że pomiędzy wysokimi blokami z wielkiej płyty oraz zabudową domków jednorodzinnych, rozciągają się ogromne połacie terenów zielonych, które należą do ulubionych obszarów spacerowych i wypoczynkowych mieszkańców Sopotu.

To właśnie tutaj, znajduje się również jeden z najpopularniejszych w Polsce amfiteatrów, a mianowicie Opera Leśna, która na swoich deskach gościła osobistości estrady z całego świata i największe z polskich gwiazd.

Lokalizacja i komunikacja

Przylesie znajduje się w zachodniej części Sopotu i graniczy z następującymi obszarami administracyjnymi miasta:

Od strony północnej: z Kamiennym Potokiem
Od strony południowej: z Osiedlem Mickiewicza

Oprócz tego, usytuowane jest w wąskiej dolinie otoczonej z każdej strony wzgórzami. W kolejności są to wzgórze Strzeleckie, Orle, Ośle, Rysie i Lisie.

Jeżeli chodzi o główne osie komunikacyjne osiedla, to należy do nich zaliczyć niewątpliwie ulicę 23 Marca, która łączy się z Doliną Gołębiowską. To właśnie stąd posiadamy bezpośredni dostęp do najważniejszych arterii Sopotu oraz całego Trójmiasta.

Komfortowe połączenie z centrum zagwarantowane jest dzięki kilku liniom komunikacji miejskiej, rozjeżdżającym się praktycznie w każdy możliwy odcinek metropolii. Ciekawostką jest fakt, że na początku lat XX-tych kursował tutaj również tramwaj konny, który według planów miał być z czasem przekształcony w linię elektryczną. Niestety z powodu wybuchu Drugiej Wojny Światowej plany te całkowicie upadły i zostały ostatecznie odrzucone.

 

Sopot Przylesie - sanatorium
Czytaj dalej

Dolna część Sopotu, znajdująca się pomiędzy pasem nadmorskim, a ulicą Łokietka, to jedna z najbardziej atrakcyjnych lokalizacji na terenie całego miasta. Dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu z malowniczymi obszarami sopockiego hipodromu, liczyć można tutaj na ciszę i spokój, pomimo znajdowania się w samym sercu Trójmiasta.

Tak korzystna lokalizacja, zapewniająca dostęp do najważniejszych ciągów komunikacyjnych i atrakcji Sopotu, to nie jedyne zalety osiedla Parkur.  W skład zespołu apartamentowego, oddalonego zaledwie 600 metrów od plaży wchodzą bowiem przestronne, jasne i korzystne cenowo mieszkania, w których schronienie znajdzie cała Twoja rodzina.

Osiedle składa się obecnie z czterech, kilkukondygnacyjnych budynków, które swoim designem oraz ogólną architekturą nawiązują do tradycyjnej zabudowy miasta i jego wielobarwnych kamieniczek. Całość ułożona jest na planie kwadratu okalającego obszerny, zielony dziedziniec z placem zabaw przeznaczonym dla najmłodszych. To właśnie tutaj znajduje się również zarezerwowany wyłącznie dla mieszkańców kącik rekreacyjny, w którym skorzystać można z sauny, czy też siłowni.

Chociaż osiedle funkcjonuje głównie jako luksusowy ośrodek wczasowy dla turystów poszukujących komfortowego wypoczynku na jak najwyższym poziomie, to część mieszkań udostępniana jest również prywatnym nabywcom, którzy szukają swoich własnych czterech kątów w centrum Sopotu.

Sopocki parkur

Czytaj dalej